استقلال کامل سیاسی مهمترین دستاورد انقلاب

آیت الله علی سیفی، مسئول مدرسه علمیه حضرت حجت (عج) در گفتگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت: بنده در ایام انقلاب در قم بودم و از نزدیک شاهد بودم که بعد از شهادت حاج آقا مصطفی خمینی (ره) و اهانت روزنامه اطلاعات به امام خمینی (ره) مبارزه علیه رژیم طاغوت شعله ورتر شد.

 

وی با بیان اینکه بنده همراه سایر انقلابیون در خدمت آقایان و امام (ره) بودیم، خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقاتی که همواره در ذهن بنده ماندگار شده است این بود که در محله چهارمردان قم شاهد شهادت یک طلبه بودم، در این هنگام دفترچه ام بر روی زمین افتاد و آغشته به خون آن شهید شد و هنوز آن دفترچه را به عنوان یادگاری نگه داشتم.

 

مسئول مدرسه علمیه حضرت حجت (عج) تهران با بیان اینکه همه مراجع در نهضت امام (ره) نقش داشتند، اظهار داشت: مراجعی مانند آیت الله گلپایگانی (ره) و آیت الله مرعشی نجفی (ره) همواره بیانیه می دادند و از نهضت امام حمایت می کردند.

 

وی تصریح کرد: مهمترین دستاورد انقلاب استقلال ایران است زیرا در دوران طاغوت در همه امور از جمله نیروهای نظامی، نفت و ... وابستگی کامل به بیگانگان داشتیم که الحمدالله با پیروزی انقلاب به استقلال و آزادی دست یافتیم.

 

آیت الله سیفی ادامه داد: عوامل ثلاثه ای در پیروزی انقلاب نقش داشتند الهی بودن، رهبری دینی امام و اتحاد و اتفاق تمام گروه ها و جناح ها. وی با اشاره به اینکه انقلاب ایران الهی و اسلامی بود، خاطرنشان کرد: امام (ره) کاملا مراقب بودند که جمهوری اسلامی تأسیس شود و نه سایر نظام ها.

 

مسئول مدرسه علمیه حضرت حجت (عج) اظهار داشت: این نهضت برای استمرار اسلام و احکام الهی بود لذا ملت ایران به رهبری امام (ره) توانستند احکام تعطیل شده الهی را زنده کنند. وی افزود: یکی از دلایل پیروزی انقلاب وجود رهبری دینی بود همچنان که شاهد هستیم فلسطین بعد از چند سال به پیروزی نمی رسد و یا قیام اخیر کشورهای عربی به سرانجام نمی رسد زیرا فاقد یک رهبری الهی هستند.

 

آیت الله سیفی با بیان اینکه حضرت امیرالمومنین علی (ع) فرمودند هر که عبد خدا باشد خداوند همه را عبد او می کند، اظهار داشت: امام چون عبد صالح خدا بود همه گروه ها حتی گروه های کمونیستی مانند چریک های فدایی خلق، توده، اتحادیه کمونیست ها و ... از ایشان تبعیت می کردند.

 

وی با اشاره به اینکه امام یک عالم عامل بود و نه یک عالم حامل، گفت: امام در مسیر انقلاب ترسی نداشتند و فرمودند اگر خمینی تنها باشد در مسیر مبارزه با کفر و شرک باقی می ماند و این شجاعت، درایت و تدبیر امام موجب پیروزی انقلاب شد.

 

مسئول مدرسه علمیه حجت اتحاد مردم را دلیل دیگر پیروزی انقلاب دانست و تصریح کرد: همین اتحاد مردم و گروه ها را در 22 بهمن امسال نیز شاهد خواهیم بود. وی با تاکید بر اینکه دشمن در تلاش است هر یک از عوامل ثلاثه انقلاب را مخدوش و تخریب نماید، عنوان کرد: برای مثال مردم برای تحقق اسلام انقلاب کردند لذا دشمن تلاش می کند مردم و جوانان را از انقلاب جدا نماید.

 

آیت الله سیفی ادامه داد: یکی از تلاش های همیشگی دشمن تخریب به ستون خیمه انقلاب یعنی رهبری است تلاشی که تاکنون به ثمر ننشسته و نخواهد نشست. وی با بیان اینکه امام همواره تاکید داشتند باید تمام مردم و گروه ها با هم متفق و متحد باشند، اظهار داشت: دشمن تلاش دارد این اتحاد و اتفاق را از بین ببرد.

 

مسئول مدرسه علمیه حضرت حجت (عج) با اشاره به نقش علما در طول تاریخ در دفاع از اسلام و تمامیت ارضی ایران خاطرنشان کرد: امام (ره) می فرمایند کدام انقلاب مردمی اسلامی را سراغ دارید که در آن حوزه و روحانیت پیشگام شهادت نبوده باشد.

 

وی در همین ارتباط با اشاره به قیام ها و فتاوای مرحوم میرزای شیرازی، علامه شیخ فصل الله نوری و ... اظهار داشت: همه علمای امامیه از حریم دین و قرآن دفاع کرده اند و به شهادت رسیده اند. آیت الله سیفی گفت: مرحوم دکتر شریعتی در همین ارتباط فرمودند هیچ قرارداد ننگینی را عمامه به سرها امضا نکردند بلکه همه این قراردادها را فرنگ رفته ها امضا کرده اند.

 

مسئول مدرسه علمیه حضرت حجت (عج) با تاکید بر اینکه امام به حوزه، روحانیت، بازار و مردم شرف و ارزش داد، تصریح کرد: اولا باید قدردان زحمات امام (ره) باشیم و ثانیا امروزه مطیع ولی فقیه زمان مقام معظم رهبری باشیم.