مراسم عمامه‌گذاری طلاب مدرسه علمیه حجت(عج)

مراسم عمامه‌گذاری طلاب مدرسه علمیه حجت(عج)، شامگاه سه‌شنبه هشتم دی ماه، با حضور آیت الله علی سیفی، متولی مدرسه علمیه حجت(عج)، حجت الاسلام محمد صبوری مدیر مدرسه علمیه، حجت الاسلام یاسر غلامی روشن معاون اجرایی مرکز حوزوی حجت(عج) و جمعی از اهالی محله منطقه 10 تهران، در مسجد مدرسه علمیه حجت(عج) برگزار شد.

 

رهبر معظم انقلاب عامل ثبات کشور است

در بخش ابتدایی این مراسم،ش حجت الاسلام محمد صبوری با بیان مطلبی در خصوص اهمیت نماز جماعت، گفت: پیامبر(ص) در معراج ملائکه‌ای را دید که مدام ثواب نمازهای جماعت را می‌نوشتند، باید گفت که نماز جماعت بسیار اهمیت دارد، ضمن اینکه روحانیتی که بانی نماز جماعت می‌شود خود نیز مشمول ثواب آن نیز هست.

 

وی افزود: در طول تاریخ علما همیشه نقشی پیشگام داشتند، اما متاسفانه همیشه قشر روحانیت مظلوم واقع شده است، بنده پس از سی سال کار مدیریتی در حوزه‌های علمیه شاهد بودم که طلاب و روحانیان ساده زیست هستند، اما متاسفانه حرف‌هایی زده می‌شود که می‌خواهند روحانیان را مال اندوز و متمکن نشان دهند.

 

مدیر مدرسه علمیه مدرسه حجت(عج) با تمجید از نگاه هوشمندانه امام راحل(ره)، عنوان داشت: امام خمینی به وحدت حوزه و دانشگاه بسیار تاکید می‌کردند، ایشان می‌خواستند حوزویانی که به علم ادیان می‌پرداختند را با دانشگاهیانی که به علم ابدان می‌پرداختند پیوند دهند.

 

حجت الاسلام صبوری در پایان، گفت: علما با اندیشه خود به جامعه امنیت می‌بخشند، بدون شک امروز اگر در کشتی بی بساط منطقه ایران شاهد آرامش و امنیت است، به این دلیل است که از رهبری آیت الله خامنه‌ای سود می‌برد.

 

کار دینی متخصص خود را می‌خواهد

در بخش دیگری از این مراسم، آیت الله علی سیفی، با پرداختن به زندگی آیت الله محقق، گفت: خدمات مرحوم آیت الله محقق به منطقه حسام الدین بیشمار است، ایشان در این منطقه بانی ایجاد مدارس علمیه برای خواهران و برادران شدند، ضمن اینکه بنای مسجد حجت(عج) نیز بر عهده این عالم بوده است.

 

وی افزود: اگر ما معتقدیم که علما وارثان پیامبر(ص) هستند، پس باید توجه شود که سیره زندگی رسول خدا(ص) چگونه بود، اگر امروز ما لباس روحانیت بر تن می‌کنیم، باید بدانیم وظیفه ما در این راه چیست.

 

متولی مدرسه علمیه حجت(عج)، تاکید کرد: کار ما روحانیان دعوت به حق است، اگر دعوت به حق نکنیم قطعا عالم حامل شده‌ایم و با عالم عامل شدن فاصله خواهیم داشت.

 آیت الله علی سیفی، با اشاره به جایگاه علما، عنوان داشت: در روز قیامت همراه قرآن و مسجد، علما نیز می‌توانند از دست مردم شکایت کنند، آن‌ها می‌توانند به خدا بگویند که با وجود اینکه مردم از وجود ما مطلع بودند اما برای دانستن از امور دینی خود به ما مراجعه نکردند.

 

وی ادامه داد: در روز قیامت علما جایگاه ویژه‌ای دارند، ایشان علاوه بر اینکه می‌توانند شکایت کنند، در محضر خداوند می‌توانند برای مردم شفاع نیز داشته باشند.

 

متولی مدرسه علمیه حجت(عج) در خصوص ارثیه رسول خدا(ص)، گفت: ارثیه حضرت محمد(ص) تبلیغ دین و نشر احکام الهی است، احکامی که منجر به شناخت راه از بیراهه می‌شود.

 

آیت الله علی سیفی، با تمجید از منش رفتاری حضرت محمد(ص)، بیان داشت: پیامبر خاتم(ص) هرگز از راه رسالت خود دور نشد، ایشان به هیچ وجه احساس خستگی به خود راه نداد و در همه حال با تمام وجود به امر رسالت پرداخت.

 

وی در خصوص وظایف روحانیان نیز، ابراز داشت: در روزگاری که عده‌ای به شریعت و دین اسلام توهین می‌کنند، اگر روحانیان کاری انجام ندهند قطعا به وظیفه ذاتی خود عمل نکرده‌اند.

 

متولی مدرسه علمیه حجت(عج) با انتقاد شدید از برخی رفتارهای رایج در جامعه، تصریح کرد: در جامعه ما متاسفانه در همه موارد به متخصص مراجعه می‌شود، الی مسایل دینی، باید قبول کرد که دین نیز متخصص خود را می‌خواهد و نباید افراد ناآگاه به مقوله‌هایی دینی وارد شوند.

 

آیت الله علی سیفی،در پایان، گفت: عالمان دین محورِ وحدت هستند، پس باید به دور این افراد بچرخیم و از آن‌ها بیاموزیم.

 

گفتنی است در پایان این مراسم شش تن از طلاب مدرسه علمیه حجت(عج) به نام‌های؛ علی مبارکی، مرتضی آلا داغلو، عباس حاتمی، رضا عبدی، سید مظاهر میردوستی و مهرداد بهمنی با دستان مسؤولان مرکز حوزوی حجت(عج)، معمم شدند